TOMÁŠ, Suchdol

Tomášův vaperský životopis

Skoro rok jsem kouřil klasické cigarety, někdy až 25 za den a později jsem začal přemýšlet o nějaké jiné, levnější alternativní možnosti kouření. Napadalo mě, že bych si mohl balit nebo s tím úplně přestat. Problém byl ovšem v tom, že jsem si pořád hledal výmluvy, proč to odložit na zítřek. Takto to pokračovalo možná 3 měsíce a poté jsem v práci zahlédl jednoho kolegu, který kouřil elektronickou cigaretu.

Původně jsem si z něj dělal srandu, že olizuje propisku, že je to zbytečný vyhození peněz a podobně. Pár dní po tom ke mně přišel a řekl mi, že se šíleně pletu, že je to daleko levnější, nesmrdí to, dá se to kouřit úplně v pohodě i v práci, neničí to plíce a je to ekologičtější. Celkem mě to zaujalo, tak jsem se zeptal, kde se to dá koupit. Odkázal mě do specializovaného  obchodu přímo s elektronickými cigaretami. Všechno mi tam vysvětlí, že prý se nemám obávat. Tak jsem se tam tedy po práci vydal.

Nejistě jsem vstoupil dovnitř a poslouchal jsem, jak prodavačka vysvětluje nějakému pánovi cosi o používání e-cigarety. Nevěnoval jsem tomu příliš velkou pozornost a prohlížel jsem si mezitím liquidy vystavené ve výkladních skříních. Najednou mě prodavačka oslovila. Neměl jsem ponětí, co mám říct, tak jsem jen řekl, že chci nějakou cigaretu, která mi nahradí klasické cigarety. Pousmála se a začali jsme vybírat. Nakonec jsme vybrali eGo C a clearomizér CE4 s náplní 18mg American Blend od firmy LIQUA. american-tobacco-americky-tabak-napln-liqua-10ml_1683

 

Po pár dnech mi přišlo úžasný, co má všechno ta e-cigareta za výhody. Například jsem jen seděl doma u počítače, vykuřoval jsem si a nikdo nic nepoznal, kdežto s klasickou jsem vždy musel na balkón. Pořád jsem měl ale nutkání si zapálit. Jak šel čas, postupně mi začaly cigarety smrdět, přestali mi chutnat a celkově jsem je nechtěl už ani vidět, až na elektriky. Po půl roce používání mi začal clear chutnat spáleně, tak jsem se zašel zeptat do e-cigshopu, co se to proboha děje. Když jsem řekl jakjahoda-se-sampanskym-straw-champ-pg-vg-joyetech-liquid-10ml_1276 dlouho clear vydržel, tak na mě prodavačka koukala jako blázen s otevřenou pusou skoro až u kolen. Postupem času mě zaujalo video s ecigaretou zaměřenou na vdechování rovnou do plic – Eleaf iJust 2 kvůli dech beroucí mlze (doslova). Tak jsem si ho zakoupil a dostal jsem k tomu zdarma liquid s příchutí šampaňského s jahodami v 18mg.

 

První naplnění se nezdařilo, nádržku jsem otočil a  vše se mi vylilo, na druhý pokus se to povedlo a hned jsem ho vyzkoušel. Jakožto nezkušený maniak jsem si dal plný plíce a následující asi 2 minuty jsem ležel na posteli lapající po dechu. Mohlo mě napadnout, že když si dám plný plíce 18ti miligramového liquidu, tak mě to zákonitě musí složit. Nakonec jsem si koupil 6mg vodní meloun a spokojeně jsem kouřil následující 3 měsíce. V září jsem si zakoupil grip od Smoku 36W a přišel jsem na to, že originální iJust baterie je převážně na jednoduchost a funkčnost a grip na chuť a jemnost kouření.

 

Dnes kouřím převážně vodní meloun v 6mg vodni-meloun-cesky-ecoliquid-15ml_1928ředěný 0mg VG bází a jsem nadmíru spokojen. zakladni-baze-vapegear-pg-vg-50-40-100ml_2121Vlasně má to více výhod, než si můžete myslet. Nikdo si na vás nestěžuje, že mu smrdíte s cigárama pod nos, kouřím úplně všude (no všude… kde je obecně zákaz kouření, tak kouřím i tam a zatím bez problému), lépe se vám po čase dýchá, toho si všimnete hlavně při sportu, můžete kouřit to, co vám chutná a navíc to neotravuje nikoho ve vašem okolí (teda pokud člověk stojící vedle vás není alergický na vodu) atd.

Samozřejmě jsou tu i nevýhody jako vdechnout pálící se vatu z nedostatku liquidu (dry hit), křehkost pyrexu (sklíčka), máte velkou šanci, že si zničíte baterii tím, že vám do elektroniky vyteče liquid nebo vám nešikovně spadne atd. Momentálně jsem nadmíru spokojený s tím, co mám, už je to defakto můj koníček. Pokud stále kouříte klasické cigarety a nevěříte e-cigaretám, tak vám můžu s rukou na srdci a s druhou na ecigaretě slíbit, že se nemáte čeho bát.

Markéta Novákova
Díky zkušenostem v obchodě s elektronickými cigaretymi pomáhám denně řešit problémy mých zákazníků. Teď přišel čas se o to s Vámi podělit. Můj příběh si přečtěte zde >>