Lukáš

 Vaperský životopis – Lukáš

Kamarádi kouřily a já ne. Potom jsem si od nich vzal na ochutnání jednu a pak další… Nakonec jsem byl v trafice pro svojí krabičku a takhle se to táhlo asi 1.5roku.

 

CE4+

CE4+

EGO-T

EGO-T

Jeden kamarád měl elektronickou cigaretu a v ní ovocné příchutě, zachutnalo mi to a potom jsem jí od něj koupil, klasická EGO baterie s atomizérem Ego-T. Nebyl to žádný zázrak, ale chutnalo to. Po pár dnech jsem se o to začal více zajímat. Sehnal jsem si novou baterii a clearomizer CE4, to už bylo přeci jen na trochu lepší úrovni než EGO-T. Nejprve jsem si pořídil sílu liquidu 12mg, jenže to není tak silná náplň pro moji pusu, když jsem kouřil celkem těžké cigarety. Pořád jsem se cigaretami přikrmoval a jednou jsem si šel koupit liquid a kamarád měl 18mg, tak jsem si ho od něj koupil. Nebylo to špatné. Cigarety jsem už tak nějak nepotřeboval, stačila mi 1-2 max denně, takže celkem úspěch.

 

Takto se to táhlo nějakou dobu než jsem si pořídil elektronický grip LavaTube s VIVI-nova.

BATERIE LAVATUBE

BATERIE LAVATUBE

VIVI

VIVI

Kouřilo to lépe než ego baterie s CE4 a i chutnalo více. Za nějakou dobu jsem pořídil mechanický grip, ale na jméno už si nevzpomenu. Na to jsem si pořídil Od Kangertechu Protank 2. Spodní žhavení byla pro mě novinka a nebylo to vůbec špatné – o něco chladnější kouř s dobrým podáním chuti.

 

 

PROTANK 2 MINI

PROTANK 2 MINI

 

Po několika dnech už byla žhavící hlava na odpis a začal jsem přemýšlet o motání vlastních spirálek. Zanedlouho dorazil kanthalový drát a knoty a motání se mi celkem povedlo už na začátku a hlavička kupodivu fungovala. Takhle to šlo nějakou dobu, slyšel jsem i o přemotávání s vatou, kterou použijeme místo knotu, tak jsem to vyzkoušel a zase zlepšení oproti knotu. Chuťově o dost lepší a zásobování taky výborné.

 

vamo-v6_1826

VAMO

Pak jsem si pořídil Elektronický grip Vamo V6,

Nimbus-atomizer

NIMBUS

který měl 25w výkon, v té době to byl celkem slušně výkonný grip. A zároveň jsem si k tomu sehnal kapací atomizér Nimbus. Tím jsem se naučil motání různých spirálek na všechny způsoby. Kouřilo to slušně, nikotin jsem srazil dolů a paráda. Poté jsem měl ještě nějaký ten mechanický grip, ale to je jedno s to samé povídání.

orchid V2

ORCHID

Po nějaké době už trochu omrzelo kapání a tak jsem si pořídil RTA Orchid V2 RTA- opravitelný tankový atomizér.

plume veil

PLUM VEIL

V té době už jsem kouřil 6mg a bylo to tak nějak akorát pro mojí pusu. Po nějaké době jsem si pořídil další kapačku Plume Veil

smy_god_180_watt_box_mod_black_-01

GOD MOD

a začal vytvářet mraky, tahání přímo do plic se mi zalíbilo, i nyní preferuji tento způsob vapingu. Poté jsem jel dlouhou dobu na mechanice a plume veilu. Pořád jsem se držel mechaniky a kapačky nebo RTA. Až teprve nedávno jsem si pořídil trochu výkonnější elektronický Grip GOD MOD 180W.

Na něm se vapovalo výborně ve spojení s kapačkou Turbo nebo RTA Goblin.

GOBLIN

GOBLIN

Bohužel God mod se porouchal a musel jít na reklamaci, tak jsem zase nějakou dobu jel mechaniku s turbo rda

TURBO

TURBO

nebo Ijust 2.

iJUST

iJUST

Mezítim jsem si pořídil elektronický grip Koopor 200W

KOOPOR

KOOPOR

ve spojení s Turbo RDA se na 200W dá pořádně rozkouřit. Teď je to momentálně moje dost oblíbená kombinace. A jako RTA, když nechci kapat, mám Xtank 4.0. Dnes vapuji už pouze 1.5mg nikotinu na ml.

XTANK

XTANK

 

To není špatné, když jsem začínal na 18mg.

 

 

 

Ecigarety jsou myslím dost užitečná věc, ohledně zdraví je oproti cigaretám neškodná. Teď už nepotřebuji kouřit klasické cigarety vůbec, což je super. Po ecigaretě nežloutnou zuby a ani nesmrdí oblečení. Ecigareta mi přinesla hodně výhod oproti klasickým cigaretám. Jsem rád, že i ušetřím, protože ecigareta stojí zlomek ceny než kupování klasických cigaret. Také mi ecigareta dokázal pomoct ohledně nikotinu. Snižování počtu cigaret na den jsem nikdy nedokázal, ale u ecigarety to šlo – jen ne hned, ale za ty 2 roky je to celkem dobré z 18mg/ml na 1,5mg/ml a postupně bych to rád dokázal snížit až na 0mg – pokud se to povede.

 

Myslím, že asi takhle nějak bych ideálně popsal svoji cestu k ecigaretě 🙂

 

Markéta Novákova
Díky zkušenostem v obchodě s elektronickými cigaretymi pomáhám denně řešit problémy mých zákazníků. Teď přišel čas se o to s Vámi podělit. Můj příběh si přečtěte zde >>