Pálení, škrábání a sucho při vapování?

Máte někdy – ne stále, ale občas pálení, škrábání nebo pociťujete sucho při vapingu (kouření ecigarety)?

V tomto článku se zaměřím jen na občasné pálení, škrábání a sucho. Pokud problém máte stále, tak se tomu budu věnovat v jiném článku.

1.Nejčastější dotaz zákazníků je, čím to je, že mají častěji sucho v krku a při intenzivnějším vapování (ekouření) i dráždění.

2.Navíc teď padl ještě dotaz, zda může mít vapování i vliv na zrak, či dráždění očí.

3.A co bolest hlavy při vapování (ekouření) či pasivnímu vdechování dýmu z elektronické cigarety.

4.Jsou i lidé, kteří říkají, že ten dým nemohou ani cítit, že je to dráždí.

 

Nejsem doktor, ale už asi 5 let vyzpovídávám své zákazníky a zde je můj názor:

Liquid obsahuje složky, které vysušují sliznice. To je fakt. Někteří lidé jsou na to citlivější a pociťují to intenzivněji.

1.Vysušují se sliznice v krku a proto je velice prospěšné při vapingu nezanedbávat pitný režim, důležité je i větrat a klidně používat přípravky na zvlhčení sliznic jako je např. nosní vincentka.

2.Co se týká zraku, tak při vapingu dochází spíše ke zlepšení než ke zhoršení zraku. Jiná věc je ovšem dráždivost. Tím, že liquid vysušuje sliznice, může vysušovat i ty oční a tím je dráždit. Došla bych si k očnímu doktorovi a poradila se s ním o kapkách na zvlhčení očí a víc větrala místnost.

3.Do obchodu mi přijdou kolikrát zákazníci jen na pokec a při tom vapují. Obchod má menší rozměry a tak je zadýmovaný raz-dva. Pokud jsou tam delší dobu a já během dne podcením pitný režim, tak mě večer bolí hlava. Mám to už několikrát ověřené. A čemu to přisuzuji?! Tři věci:

Jedna je, že jsem během dne málo pila, druhá je, že místnost není větraná a Třetí je taky logická – jsem přearomatizovaná. Zkuste se zavřít na hodinu s někým do místnosti a ten dotyčný se bude průběžně stříkat nějakou parfémovanou vodou. To Vás ta hlava prostě musí začít bolet – co myslíte?!

4.To, že některým lidem vadí dým z ecigarety může být opět spojen s vysušováním sliznic – tentokrát nosních. Dráždí je to v nose a tím jim to není příjemné a nebo je to nutí ke kašli, pšíkání či slzení atd. V tomto apeluji na všechny vapery, ať dým vyfukují do země a ne ostatním do obličeje

ALE JEDNA VĚC JE MOOOOOC DŮLEŽITÁ! 

Už jsem se potkala se situací, kdy se mě zákazník ptal na nějaký problém a zda může být spojen s kouřením elektronické cigarety. I když jsem dospěla k názoru, že je to možné (viz dráždění, kašel, bolest hlavy, atd ), stejně není dobré Váš problém podcenit. Problém může mít základ úplně jinde a tím, že to budeme přisuzovat vapingu, můžeme podcenit příznaky nějakého začínajícího onemocnění.

Proto vždy jakékoli příznaky konzultujte s lékaři !!!!!!!

Markéta Novákova
Díky zkušenostem v obchodě s elektronickými cigaretymi pomáhám denně řešit problémy mých zákazníků. Teď přišel čas se o to s Vámi podělit. Můj příběh si přečtěte zde >>