MŮŽOU SE V RESTAURACÍCH KOUŘIT ELEKTRONICKÉ CIGARETY?

MŮŽOU SE V RESTAURACÍCH KOUŘIT ELEKTRONICKÉ CIGARETY?

Ano mohou, restaurace mají ze zákona výjimku. Ta spočívá v tom, že i když je restaurace veřejný prostor a klasické cigarety se tu kouřit nesmí, elektronické cigarety mohou. Vše má nějaké „ale“. Když se totiž majitel restaurace rozhodne, že v jeho restauraci nepovolí ani el. cigarety, tak si v ní prostě nezavapujete (vapovat je výraz pro kouření elektronické cigarety).

Bohužel neexistuje státem nařízení, jak označit provozovnu, ve které se smí nebo naopak nesmí vapovat. Proto hospodští nepoužívají žádné označení a pak je vhodné se personálu nejprve zeptat, zda je možné vapovat.

Klikněte zde na nejčastější dotazy a odpovědi protikuřáckého zákona!

Také hodně používají vlastnoručně vyrobené cedule na dveře jako např. „El.cigarety dovoleny, vaping zakázán“. Ecigarety a vaping je to samé, takže pro nás, co dané výrazy známe, je to poněkud úsměvné. Na druhou stranu je nápis velmi výstižný. Ecigareta je totiž výraz, který je tu už pár let a nese sebou v našich představách přístroj, který až tolik nedýmá a neobtěžuje. Oproti slovo „vaping“ je novější výraz pro kouření elektronické cigarety. Tím, že se objevil společně s příchodem větších hranatých ecigaret tzv. GRIPŮ, nabyl se dojem, že vaping je výraz pro kouření obrovských dýmů, které se valí z těchto gripů a svojí intenzitou nemusí být pro okolí příjemný. Je jasné, že když vaper (kuřák ecigarety) v hospodě zadýmá celou hospodu, nebudou z toho ostatní návštěvníci a ani číšníci nadšený. Velká šance je, že vaping v této hospůdce příště zakáží. Kdežto pokud vytáhnete klasickou elektronickou cigaretu, která se šlukuje, tak si Vás nikdo ani nevšimne.

Proto jsme se rozhodli vyrobit nálepky na dveře restaurací, které v tom všem udělají pořádek. Pomohou jak restauračním hostům tak obsluze.

Restaurace, bary, kavárny, disco apod. mohou objednávat nálepky  na emailu: ecigaretyTabor@seznam.cz nebo tel:607187275  Velikost nálepky ZAKÁZÁNA nebo POVOLENA je 7x10cm. Velikost MIXU je 10x10cm. Do emailu napište počet ks a fakturační údaje a zasílací adresu. Jako akci teď nabízíme pro firmy: poštovné zdarma.

Seznam restaurací bude pak uveřejněn zde, na našem blogu, FB i eshopu.

Ostatní mohou objednávat také přes email: ecigaretyTabor@seznam.cz

Cena za vybraný námět ZAKÁZÁNA / POVOLENA nebo MIX za 25,- kus .

 

Více videí o elektronických cigaretách : www.youtube.com/marketanovakova

Markéta Novákova
Díky zkušenostem v obchodě s elektronickými cigaretymi pomáhám denně řešit problémy mých zákazníků. Teď přišel čas se o to s Vámi podělit. Můj příběh si přečtěte zde >>